Jak łatwo i szybko nadać przedświąteczny klimat w naszym mieszkaniu?

Jak łatwo i szybko nadać przedświąteczny klimat w naszym mieszkaniu?

Jak łatwo i szybko nadać klimat w mieszkaniu na święta

Często, patrząc na własne wnętrza zastanawiamy się co moglibyśmy zmienić.

Coś już się nam znudziło, coś przestało się podobać a czegoś po prostu już nie chcemy 😊

Otóż sposobów na odświeżenie mieszkania jest naprawdę dużo.

Jednym z nich może być zmiana tekstyliów.
Aktualnie mamy okres zimowo/ przedświąteczny więc możliwości jest nieco więcej niż zwykle. Już teraz można zamienić poduszki dekoracyjne na takie, które są z motywem zimowym lub świątecznym, czyli różnego rodzaju renifery, choinki, śnieżynki itp. Jeżeli ktoś nie lubi bądź też komuś nie pasują kolorowe poduchy to może użyć jednokolorowych w klimatycznych świątecznych kolorach np. biel, zieleń, czerwień, złoto, srebro czy brudny róż, który od kilku lat króluje w wielu domach.

Przytulności dodadzą również ozdoby świąteczne, zanim w domu zagości choinka – pamiętajcie, wszystko z umiarem. Gdy mamy już choinkę to warto zrezygnować z niektórych ozdób ponieważ ozdobione, kolorowe, świecące drzewko samo w sobie jest piękną, dużą ozdobą pomieszczenia a nawet całego mieszkania😊 Zbyt duża ilość dekoracji w pokoju w którym znajduje się choinka może przytłaczać i odwracać uwagę. Dlatego nasza rada – teraz dekoracje i ozdoby, później pięknie wyeksponowane, klimatyczne drzewko.
Ozdób świątecznych w sklepach jest bardzo dużo, jest więc w czym wybierać. Pomyśleć warto o czymś co można zawiesić na oknie np. gwiazdy, stroiki, podświetlone dekoracje.

Oczywiście wszystkie dekoracje, ozdoby najlepiej prezentują się na czystych odświeżonych ścianach. Zanim zacznie się prawdziwy szał świąteczny warto przemyśleć kwestie odmalowania poszczególnych pomieszczeń.

Warto też zadbać o serce domu, którym, szczególnie podczas świąt jest kuchnia. Zabiegani codziennością nie mamy czasu na gruntowną renowację kuchni. Można więc nadać nowe życie meblom, które już tam mamy. Na rynku dostępnych jest wiele farb, które nadają się do odświeżania, zmiany koloru starych mebli. Można też wymienić same fronty na nowe, w modnym wzorze, na takie które nam się podobają. Zachowując tym samym konstrukcję i funkcjonalność naszej zabudowy kuchennej. Jest to bardzo praktyczne i szybkie rozwiązanie.

Nowe lub dodatkowe oświetlenie również nada wnętrzu świeżości. Nie wiem czy wiecie, ale oświetlenie ma wpływ na panującą atmosferę w mieszkaniu. W okresie zimowym lampy, lampki, kinkiety itp. nadają ciepła i przytulności tworząc magiczną aurę idealną do relaksu oraz spędzenia czasu z bliskimi – a ten jest bardzo cenny 😊 Na zimowe wieczory przyda się delikatne, ciepłe światło które wizualnie ociepli pokój, a pomóc w tym mogą różnego rodzaju świece, lampiony oraz latarenki. Podsumowując – oświetlenie wnętrza domu daje wiele możliwości tworzenia ciekawych aranżacji przedświątecznych.

 

Tak więc, bitwa o świąteczny klimat i atmosferę w każdym domu jest do wygrania 😊 Należy pamiętać o tym by dekoracje, które zmieniamy/dobieramy komponowały się z naszym wnętrzem. Nie zawsze pasuje to, co jest modne. Wybierajmy więc wszystko z rozsądkiem i zgodnie z samym sobą, wtedy będzie idealnie!