Jak urządzić małe mieszkanie? Trzy przykłady aranżacji niewielkich wnętrz w różnych stylach.

Jak urządzić małe mieszkanie? Trzy przykłady aranżacji niewielkich wnętrz w różnych stylach.

Posiadasz małe mieszkanie? To nie znaczy, że musisz się ograniczać w jego urządzaniu. Nawet jeśli posiadasz małe mieszkanie o wielkości 30m2, 35m2 czy 40m2, przemyślna aranżacja przestrzeni sprawi, że stanie się ono funkcjonalne i ładne. Z nami poznasz podstawy urządzania małego mieszkania w bloku lub domu oraz poznasz ciekawe inspiracje. Oto przegląd trzech stylów, w których główne skrzypce gra minimalizm. 

Małe mieszkania to nie tylko kłopot. Mniej przestrzeni to także plusy: mniejsze wydatki na ogrzewanie, mniejsze wydatki na meble, mniejsze koszty czynszu. Niewielką przestrzeń łatwiej również zaaranżować i utrzymać — porządek w niewielkich apartamentach jest zdecydowanie łatwiejszy do zachowania. Zapoznaj się z trzema aranżacjami niewielkich mieszkań. Styl industrialny, nowoczesny lub skandynawski?  Wybierz ten dostosowany do Ciebie i urządź przytulne, komfortowe mieszkanie.

Urządź mieszkanie 39 m2 w stylu industrialnym. (H2)

Styl industrialny od lat należy do jednego z najczęściej wykorzystywanych do aranżacji mieszkań. Inspiracje czerpane z przemysłowych wnętrz takich jak hale fabryczne czy magazyny sprawiają, że oryginalność i niepowtarzalność miesza się z surowością i minimalizmem. Głównym wyróżnikiem takiego stylu są surowe i nieobrobione elementy — spójrz na przykładowe zdjęcie z wykończenia poniżej. Proste i funkcjonalne meble, przypominające te z hali produkcyjnej lub magazynu. Surowe ściany, do których wykorzystano wyróżniającą się, czerwoną cegłę. Stawiamy na minimalizm, a odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni jest kluczowe, jeśli do dyspozycji mamy niewielką powierzchnię. Ponadto postawienie na otwarte meble, w stylu fabrycznych regałów, oszklonych szaf i minimum dekoracji optycznie zwiększy przestrzeń naszego mieszkania. Podsumowując, urządzenie mieszkania do 40m2 w stylu ogromnej fabryki nie tylko jest możliwe, ale pomoże maksymalnie wykorzystać naszą przestrzeń użytkową. Styl industrialny pozwoli Ci na połączenie estetyki przemysłowej z wygodą i funkcjonalnością.