Dla kogo są kompleksowe wykończenia wnętrz?

Dla kogo są kompleksowe wykończenia wnętrz?

W czasach relatywnie najtańszych kredytów w historii oraz wciąż względnie niewysokich cen na rynku nieruchomości wiele osób decyduje się na inwestowanie w kapitał własnych mieszkań – zarówno ci, którzy już je posiadają, jak i ci, którzy dopiero zaczynają się za nimi rozglądać. Rosnąca wartość metra kwadratowego powierzchni zdecydowanie zachęca przyszłych nabywców do podejmowania śmiałych decyzji, co z kolei nakłania potencjalnych inwestorów do obrotu nieruchomościami. Podpowiadamy, jak niewielkim kosztem podnieść wartość ceny rynkowej mieszkania oraz jak urządzić się w nowym lokum.

Mieszkania na rynku pierwotnym

Rzecz jasna, każdy kupujący ma nieco inne wymagania i możliwości, jednak pierwsze kroki kierowane są zwykle do dewelopera. To zrozumiałe, gdyż jedynie w ten sposób można nabyć w stu procentach nowe lokum, które może zostać urządzone dokładnie tak, jak życzy sobie tego jego przyszły właściciel. Wykonawca oddaje wtedy najczęściej mieszkanie w stanie surowym, co oznacza, że konieczne będzie wykończenie pod klucz, do którego trzeba zatrudnić ekipę fachowców. Wybór właściwej obsługi jest bardzo ważny – zwłaszcza wtedy, gdy urządzamy swoje przyszłe miejsce zamieszkania. Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się wówczas firma oferująca kompleksowe usługi. Pozwoli to nam zaoszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze, a dzięki odpowiedniemu wsparciu na każdym z etapów realizacji projektu zyskać także pewność co do słuszności wcześniejszego wyboru oraz jakości wykonywanego zlecenia. Efekt jest taki, że otrzymujemy gotowe do wprowadzenia oraz odpowiadające naszym oczekiwaniom mieszkanie.

Mieszkania na rynku wtórnym

Nieco innymi prawami rządzą się mieszkania z drugiej ręki – w tym wypadku nie musimy wykańczać ich pod klucz. Istnieje, rzecz jasna, możliwość kupienia lokalu o niskim standardzie i przeprowadzenie w nim generalnego remontu, jednak na ogół nabywca decyduje się na pewien kompromis, jeśli chodzi o kwestię wykończenia, a sprawę modernizacji planuje w późniejszym terminie. Ważniejsze jest samo kupno mieszkania i tzw. „pójście na swoje”, a kwestia dostosowania przestrzeni do własnych potrzeb staje się drugorzędna. Dobra wiadomość jest taka, że niespiesznie, małymi kroczkami można urządzić się w wymarzony sposób. Dobra rada brzmi natomiast następująco: lepiej zainwestować w porządny projekt, który sukcesywnie będzie się realizowało przez kolejne miesiące czy nawet lata, niż zupełnie bez pomysłu rzucać się na samodzielne urządzanie wnętrza – można w ten sposób nie tylko uniknąć wielu podstawowych błędów, ale też zaoszczędzić sporo pieniędzy na zbędnych naprawach lub kupnie niefunkcjonalnego wyposażenia.

Mieszkania pod inwestycję

Inaczej sprawa wygląda wtedy, gdy mieszkanie kupowane jest w celach inwestycyjnych. Niezależnie od rodzaju rynku konieczne jest wówczas doprowadzenie go do jak najlepszego stanu. Zasada jest prosta – im piękniej i funkcjonalniej urządzimy dane lokum, tym drożej uda nam się je sprzedać. Oczywiście istnieje pewne ryzyko, że nie wstrzelimy się w indywidualne preferencje każdego potencjalnego nabywcy, jednak i tak są spore szanse, że bez problemu sprzedamy nieruchomość, zyskując przy tym pokaźną sumę. Znane są więc zarówno sposoby na inwestowanie w zupełnie nowe, jak i stare, być może nieco zaniedbane, ale z pewnością kryjące w sobie pewien potencjał mieszkania.
Dodanie odstępu
Nieruchomości na rynku pierwotnym to zwykle piękne i nowoczesne projekty, ale za to na rynku wtórnym można trafić znacznie tańszą, a przy tym świetnie zlokalizowaną perełkę. W obydwu wariantach konieczne będą kompleksowe wykończenia wnętrz, w obydwu z pewnością można liczyć na spory zysk.

 

Zaleta kompleksowego wykończenia wnętrz

Niezależnie od tego, w jakim celu i z jakiego rynku bądź segmentu cenowego kupujemy mieszkanie, zawsze warto zainwestować w wykonanie porządnego projektu oraz zatrudnienie ekipy fachowców, którzy zrealizują go dla nas we właściwy sposób – a zdecydowanie najlepiej znaleźć kogoś, kto zajmie się tym kompleksowo. To tak naprawdę jedyna słuszna droga do tego, by przeprowadzić opłacalną inwestycję czy przystosować lokum do własnych potrzeb. Mieszkanie własnościowe to bardzo ważna część życia większości z nas, dlatego warto podejść do jego kupna lub sprzedaży z rozsądkiem.