Na co zwrócić uwagę, wykonując wykończenie mieszkania pod klucz?

Na co zwrócić uwagę, wykonując wykończenie mieszkania pod klucz?

Istnieje wiele dobrych sposobów, na to by sprawnie i pięknie wykończyć mieszkanie. Jest to jednak w większości przypadków proces czasochłonny, wymagający dużych nakładów pracy i… cierpliwości. Kompleksowe usługi wykończeniowe wiążą się często z ogromnym hałasem i bałaganem w domu. Remont kuchni czy łazienki wyklucza też zwykle te pomieszczenia z użytkowania, co może stanowić dla lokatorów spory problem w codziennym funkcjonowaniu. (Głównie z uwagi na brak dostępu do większości urządzeń sanitarnych). Na czas podejmowanych w mieszkaniu prac warto więc pomyśleć o wyjeździe na urlop lub wyprowadzce do rodziny. Jednak przy podjęciu współpracy z profesjonalistami, efekty, jakich można spodziewać się po powrocie, mogą okazać się prawdziwym spełnieniem marzeń lokatorów!

Jakie są zalety decyzji o samodzielnym wykończeniu mieszkania?

Decyzja o zakupie mieszkania w stanie deweloperskim lub nadającym się jedynie do gruntownego remontu często wzbudza pewne kontrowersje. Zdecydowana większość nabywców nieruchomości woli obecnie wprowadzić się do gotowego, już wykończonego lokum. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że zlecenie i wykonanie kompleksowych prac od postaw na własną rękę w mieszkaniu z rynku wtórnego wcale nie musi okazać się droższą opcją. Łączny koszt takiej inwestycji wraz z zakupem lokum może być o wiele niższy niż kupno gotowej nieruchomości pod klucz. Największą zaletą takiej decyzji jest przede wszystkim możliwość urządzenia wnętrz krok po kroku zgodnie z własnymi preferencjami. Zdarza się bowiem, że lokal posiada spory potencjał, a prace remontowe dla ekipy budowlanej okazują się czystą przyjemnością. Aby lokum nadawało się do zamieszkania, należy przede wszystkim zadbać o właściwy i dostosowany do potrzeb lokatorów projekt. Wiele firm oferujących wykończenie mieszkania pod klucz rozpoczyna swoją współpracę z Klientem od konsultacji i wykonania wyceny. Jest to element, bez którego nie można posunąć się naprzód w jakichkolwiek pracach.

Kompleksowe wykończenie mieszkania — jakie działania podjąć?

Urządzanie mieszkania poprzedza zwykle wykonanie projektu z profesjonalną firmą działającą w branży wykończeniowej. Biorąc pod uwagę fakt, że całość procesu może potrwać nawet kilka miesięcy, warto skupić się szczególnie na dokładnych wstępnych ustaleniach i odpowiednim planowaniu. Większość doświadczonych przedsiębiorstw, które oferują gruntowne wykończenia, prezentuje klientom gotowe pakiety obejmujące konkretne prace lub cennik przedstawiający koszt usługi za metr kwadratowy. Jest to doskonała opcja dla osób, które nie wiedzą do końca, jakie działania w danym pomieszczeniu należy podjąć, by było ono funkcjonalne. Następnie zamawiane są wszelkie niezbędne do wykonania zleceń materiały i elementy wyposażenia. Przeprowadzenie prac remontowych to najważniejszy etap zlecenia. To wtedy malowane są ściany, montowane kafelki, wykładane podłogi, instalowane elementy oświetlenia czy inteligentnego domu. Dokonywane są również wszelkie modyfikacje w obrębie hydrauliki i elektryki, dzięki czemu mieszkanie nabiera bardziej funkcjonalnego charakteru. Skorzystanie z gotowych pakietów będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkim wykonaniu usługi. Ostatnim, nie mniej ważnym etapem jest wstawienie mebli i dekorowanie pomieszczeń. Na tego typu działania również można liczyć, korzystając z usług wynajętej firmy.

Przed podjęciem współpracy z profesjonalnym biurem oferującym prace wykończeniowe, należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, jakich konkretnie usług się oczekuje i w jakim zakresie mają one zostać wykonane. Równie ważne jest też właściwe określenie ram budżetu, jaki zamierza się przeznaczyć na całościową inwestycję. Właściwie wykonana wycena i projekt to w tej kwestii niemal połowa sukcesu. Niezwykle istotnym jest także to, jakich efektów wizualnych i praktycznych oczekuje się po finalizacji konkretnej usługi. Dobra komunikacja z ekipą może zagwarantować spektakularne efekty i sprawić, że mieszkanie będzie nie tylko wygodne, ale także skrojone pod nasze preferencje stylistyczne.